قطاب سوغات کجاست؟

قطاب یکی از شیرینی‌های معروف ایران است، و از جمله سوغات استان‌های یزد و کرمان می‌باشد. اما قطاب یکی از مهم‌ترین سوغات و شیرینی‌های یزد به شمار می‌رود، و همچنین از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.
قطاب سوغات کجاست؟

قطاب چیست؟

قطاب چیه و قطاب سوغات کدام شهره؟ قطاب از دو لایه بیرونی و میانی تشکیل شده است. لایه بیرونی یعنی خمیری که از آرد گندم، زرده تخم مرغ و شیر یا ماست تهیه می‌شود و لایه میانی آن از ترکیب پودر بادام، پسته و نارگیل، پودر قند و هل به دست می‌آید. قطاب را پس از تهیه درون روغن زیاد سرخ می‌کنند و در انتها آن را درون پودر قند می‌غلتانند. پودر هل موجود درون مواد شیرینی، طعم بسیار خوشمزه و رایحه‌ای دلپذیر به آن می‌بخشد. شیرینی قطاب در برخی دیگر شهرهای ایران هم تهیه می‌شود که البته روش آماده سازی متفاوتی دارد، اما قطاب یزد بسیار معروف است.

قطاب سوغات یزد

شیرینی قطاب سوغات کدام شهر است؟ قطاب یکی از خوشمزه ترین شیرینی های سنتی یزد است که از لایه های مختلف تشکیل می شود. لایه خارجی شیرینی، از نان سرخ شده بوده و لایه داخلی دارای مغز است. برای طبخ قطاب یزدی، عسل جایگزین پودر قند شده و نقش شیرین کننده اصلی را ایفا می کند.
قطاب در میان مردم یزد، طرفداران بسیاری دارد و مردم یزد برای رفتن به سایر شهر ها از قطاب به عنوان سوغاتی استفاده می کنند. سایر افراد که به شهر یزد نیز سفر می کنند، شیرینی قطاب را به عنوان سوغاتی می برند و تقریبا تمام افراد می دانند که قطاب مال کجاست.
قطاب طعم لذیذ و خوبی دارد و معمولا بیشتر افراد این شیرینی خوشمزه را دوست دارند. توپ کاملا گرد قطاب، متعلق به اواخر دوره قاجار است و قدمت تاریخی زیادی دارد.

قطاب سوغات کرمان

هنگامی که سوالاتی مانند قطاب سوغات کدام شهر است؟ یا قطاب برای کجاست؟ مطرح می شود، تمام افراد نام شهر یزد را می برند. در صورتی که قطاب در شهر کرمان نیز با دو نوع گردویی و پسته ای تهیه شده و سوغات این شهر هم محسوب می شود.
لایه بیرونی شیرینی مانند قطاب یزد، از خمیر درست شده و لایه داخلی، دارای پسته یا گردو با شکر آسیاب شده است. افرادی که به کرمان سفر می کنند، قطاب که شیرینی اصیل ایرانی محسوب می شود را سوغات می برند. بنابراین زمانی که سوالاتی از قبیل قطاب شیرینی کدام شهر است مطرح می شود، نام شهر کرمان در کنار شهر یزد می آید.

مواد میانی قطاب سوغاتی

لایه میانی قطاب به دلیل داشتن پودر قند، پودر هل و بادام خوشمزه ترین لایه ی شیرینی محسوب می شود. ترکیب این لایه، با لایه خارجی که بافتی شبیه به نان دارد، فوق العاده است. لایه آخر قطاب نیز با پودر قند پوشانده شده و ظاهری زیبا به شیرینی می دهد.

قطاب یک طعم دهنده طبیعی و واقعی

متخصصین طراحی طعم، به منظور ماندگار کردن طعم های اصیل ایرانی، با انجام ارزیابی ها، اقدام به تولید طعم قطاب کرده اند. طعم قطاب به صورت انبوه تولید شده و در اختیار صنایع غذایی قرار می گیرد.

خرید قطاب

برای خرید قطاب می‌توانید به انواع شیرینی پزی‌ها مراجعه کنید، و آن را به میزانی که می‌خواهید تهیه کنید. از شیرینی قطاب می‌توانید به عنوان سوغات و برای پذیرایی از مهمانانتان استفاده کنید. شیرینی متوسلیان به عنوان یکی از بهترین شیرینی پزی‌ها، فروش انواع قطاب باکیفیت را به شما ارائه می‌دهد.

جمع بندی

قطاب شیرینی بسیار خوشمزه‌ای است که سوغات استان‌های یزد و کرمان می‌باشد، اما قطاب از جمله شیرینی‌های معروف و یکی از سوغات مهم یزد به شمار می‌آید که به دلیل وجود مغزهای مختلف و هل، علاوه بر طعم عالی از ارزش غذایی مناسبی هم برخوردار است.

شیرینی متوسلیان
شیرینی متوسلیان

مقالات مرتبط

انواع شیرینی ها