انواع شیرینی‌ها چقدر کالری دارند؟

کالری انواع شیرینی چقدر است؟

انواع شیرینی‌ها چقدر کالری دارند؟ برای پاسخ به سوال با ما در ادامه همراه باشید تا با کالری انواع شیرینی‌های مختلف آشنا شوید. به طور معمول شیرینی یکی از موارد پرمصرف در پذیرایی از مهمان‌ها و مناسبت‌ها است. شیرینی‌ها به دلیل وجود شکر و آرد در دستور پخت خود دارای کالری هستند. در نتیجه بهتر است میزان کالری دریافتی شیرینی‌های مصرفی خود را بدانید. همانطور که گفتیم در این مطلب کالری محبوب‌ترین شیرینی‌ها را لیست و ارائه کرده‌ایم.

کالری شیرینی دانمارکی

کالری شیرینی دانمارکی برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 200 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی زبان

کالری شیرینی زبان برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 108 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری زولبیا

کالری زولبیا برابر است با: به ازای هر 100 گرم، 450 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری نان خامه‌ای

کالری شیرینی خامه ای برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 250 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی لطیفه

کالری لطیفه برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 133 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری باقلوا

کالری باقلوا (ایرانی) برابر است با: به ازای هر 100 گرم، 540 کالری دریافت خواهید کرد. همچنین باقلوا ترکی و ایرانی، سرشار از قند، چربی و کربوهیدرات است و باید هنگام مصرف آن محتاط بود.

کالری نان پنجره‌ای

کالری نان پنجره‌ای برابر است با: به ازای هر 100 گرم، 272 کالری دریافت خواهید کرد. اگر رژیم هستید می‌توانید در تهیه نان پنجره‌ای از شکر و روغن کمتری استفاده کنید که در نتیجه کالری آن کاهش پیدا می‌کند.

کالری قطاب

کالری قطاب برابر است با: به ازای هر 1 عدد، 120 کالری دریافت خواهید کرد. قطاب شیرینی بسیار خوش طعم و لذیذی است که کالری زیادی دارد اما با توجه به میزان کالری آن بهتر است در خوردن قطاب تعادل داشته باشید.

کالری کیک یزدی

کالری کیک یزدی برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 203 کالری دریافت خواهید کرد. کیک یزدی از شیرینی‌های معروف شهر یزد است که نسبت به برخی از کیک‌ها کالری کم‌تری دارد.

کالری شیرینی چهار لوز

کالری شیرینی چهار لوز برابر است با: به ازای هر 1 عدد، 360 کالری دریافت خواهید کرد. شیرینی لوز نوعی شیرینی سنتی ایرانی است که در شهرهای تبریز، یزد، قزوین و تفرش تهیه می‌شود و انواع طعم‌های مختلف دارد.

کالری حاجی بادام

کالری حاجی بادام برابر است با: به ازای هر 1 عدد، 20 کالری دریافت خواهید کرد. حاجی بادام یکی از شیرینی‌های محبوب ایرانی است که بر پایه بادام تهیه می‌شود.

کالری نان برنجی

کالری نون پنجره ای برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 50 کالری دریافت خواهید کرد. نان برنجی یکی از شیرینی‌های معروف و بسیار پرطرفدار شهر کرمانشاه است که به عنوان یکی از شیرینی‌های مناسبتی برای عید نوروز محسوب می‌شود. این شیرینی در قزوین نیز به شکل سنتی تولید می‌شود.

کالری انواع پشمک

کالری انواع پشمک برابر است با: به ازای هر 100 گرم، 419 کالری دریافت خواهید کرد. برای تهیه پشمک از روغن، آرد و شکر استفاده می‌شود، در نتیجه پشمک عمدتا از چربی و کربوهیدرات تشکیل شده است و کالری زیادی دارد.

کالری شیرینی نارگیلی

کالری شیرینی نارگیلی برابر است با: به ازای هر 1 یک عدد متوسط، 40 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی ناپلئونی

کالری شیرینی ناپلئونی برابر است با: به ازای هر 1 عدد متوسط، 154 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی مافین شکلاتی

کالری شیرینی مافین شکلاتی برابر است با: به ازای هر 1 عدد، 220 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی چیز کیک

کالری شیرینی چیز کیک برابر است با: به ازای هر 50 گرم، 161 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری شیرینی پای سیب

کالری شیرینی پای سیب برابر است با: به ازای هر 50 گرم، 118 کالری دریافت خواهید کرد.

کالری لوز یزدی

کالری لوز یزدی برابر است با: به ازای هر ۲۸ گرم، ۱۵۰ کالری دریافت خواهید کرد.

جمع بندی

انواع شیرینی‌ها چقدر کالری دارند؟ در پاسخ به این سوال کالری انواع شیرینی‌های پرطرفدار را بررسی کردیم. خوشحال می‌شویم اگر در صورت نبودن شیرینی مدنظر در این لیست، نام آن را در قسمت نظرات برای ما بگذارید تا به این لیست اضافه کنیم.

شیرینی متوسلیان
شیرینی متوسلیان

مقالات مرتبط

انواع شیرینی ها